Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie Serwera
#1
Ostrzeżenie 
W bliżej nie określonej przyszłości zamierzam przenieść stronę WWW oraz serwer PvPGN na nową maszynę. Aktualnie przymierzam się do zakupu serwera, ale jeszcze do końca nie zdecydowałem, które rozwiązanie wybiorę. 
Przenosiny będą się wiązały z przerwą w dostępie do naszego forum oraz nie będzie można się zalogować do gry. O dokładnej dacie przenosin zostaniecie powiadomieni. Sam serwer gier będę przenosił na końcu, gdy już forum ruszy na nowej maszynie i wszystko tam będzie przygotowane. 

Zmieni się również adres IP serwera, dlatego już teraz zachęcam do korzystania z adresu domenowego "pvpgn.d2realm.net", aby później uniknąć problemów z połączeniem.
Reply
#2
Można już testować nowy serwer, dajcie mi znać czy możecie się z nim połączyć. Przeniosłem wasze konta, ale póki co to jest serwer testowy - po testach wszystkie postacie znów zostaną przeniesione.

BRAMKA TESTOWA: 145.239.95.184
Reply
#3
To teraz działają dwa równoległe serwery ? Gram cały czas na tym, z którym połączyłem się wczesnym popołudniem, nie chcę stracić progresu w expie/itemów jak później nadpiszesz to starymi postaciami...
Reply
#4
(03-01-2020, 07:10 PM)PRS Wrote: To teraz działają dwa równoległe serwery ? Gram cały czas na tym, z którym połączyłem się wczesnym popołudniem, nie chcę stracić progresu w expie/itemów jak później nadpiszesz to starymi postaciami...

Tak, działają dwa równoległe. Żeby się połączyć z testowym musisz ręcznie dodać testową bramkę - nie ma innej możliwości. Jeśli łączysz się używając domen to zawsze będziesz na właściwym serwerze.
Reply
#5
Testowalem teraz nowy serwer i zagralem 10 gier
Zdobylem sporo itemow, potem przenioslem sie spowrotem na stary serwer ale juz bez tych itemow i z ustawieniem z ostatniej sejsi na starym serwerze
Zalecam naprawe bo po ponowym pójściu na stary serwer nie posiadam rzeczy z nowego serwera
Reply
#6
Kaziu, trochę to niejasne.

Rozumiem, że:
Obowiązująca gra odbywa się cały czas na starym serwerze, tak ?
I po testach nowego serwera wszystkie aktualne pliki postaci zostaną przeniesione jeszcze raz ze starego na nowy, a stary zostanie wyłączony ?
Reply
#7
(03-01-2020, 08:13 PM)PRS Wrote: Kaziu, trochę to niejasne.

Rozumiem, że:
Obowiązująca gra odbywa się cały czas na starym serwerze, tak ?
I po testach nowego serwera wszystkie aktualne pliki postaci zostaną przeniesione jeszcze raz ze starego na nowy, a stary zostanie wyłączony ?

Dokładnie tak jak napisałeś.

Jeśli chcesz się pobawić na serwerze testowym np. Duele HC to musisz wbić w rejestr nową bramkę.
Reply
#8
(03-01-2020, 08:05 PM)maciejko1995 Wrote: Testowalem teraz nowy serwer i zagralem 10 gier
Zdobylem sporo itemow, potem przenioslem sie spowrotem na stary serwer ale juz bez tych itemow i z ustawieniem z ostatniej sejsi na starym serwerze
Zalecam naprawe bo po ponowym pójściu na stary serwer nie posiadam rzeczy z nowego serwera

Testowy serwer służy tylko i wyłącznie do testów. Wszystko co tam zdobędziesz przepadnie.
Reply
#9
Właśnie rozpocząłem procedurę przeniesienia plików na nową maszynę. Upewnijcie się, że do rejestru macie wpisaną bramkę:

Code:
pvpgn.d2realm.net


lub

Code:
pvp.euro-battle.net

W przypadku problemów spróbujcie łączyć się za pomocą adresu IP nowego serwera:

Code:
145.239.95.184


W przeciwnym wypadku nie połączycie się ponownie z serwerem.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)