Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diablo II HD [BETA] - instrukcja instalacji HD moda
#1
Żarówka 
W tym wątku poruszę temat instalacji HD moda dla Diablo II wraz z upscalingiem. Jest to wersja beta więc mogą się pojawiać pewne problemy. Nie używajcie tego na CBN bo zostaniecie zbanowani. Generalnie ja testowałem i gra się świetnie  Duży uśmiech

1. Zainstalujcie Diablo II LoD w wersji 1.13c.
2. Pobierzcie paczkę Acheron Pack i rozpakujcie do katalogu z grą nadpisując istniejące pliki (Uwaga! Paczka zwiera też MH Stinga więc nadpisze wam konfiguracje). 
3. Najlepiej grę uruchamiać za pomocą D2Loadera w trybie zgodności z WinXP.
7. Uruchamiamy grę, jeśli przy uruchamianiu pojawiają się błędy to możliwe, że musicie doinstalować paczki Visual C++ Redistributable Packages.

8. Obraz jest dostosowany do monitora panoramicznego. 

Końcowy efekt jest >>taki<<.
Reply
#2
Zdjęcie 
Testuję ale coś mi nie wychodzi, mogę zmienić rozdzielczość, ale nie to chciałem, bo widzę o wiele większy obszar, więc odpada. W weekend jeszcze potestuję Uśmiech


P.S. MH działa z tym co ja wytestowałem Duży uśmiech

[attachment=117]
Reply
#3
W pliku ddraw.ini ustaw 1024x768, a w grze zmień rozdzielczość. Jeśli ustawisz najwyższą możliwą to faktycznie pole widzenia sporo się zwiększa, ale przy tej o stopień niższej jest OK.
Reply
#4
Nie wiem jakie sa dokladnie zasady PvP tutaj, bo raczej tylko farmilem Uśmiech, ale jezeli ten mod powoduje zwiekszenie zasiegu widocznosci to powinien byc ten mod zabroniony na PvP, poniewaz skile odleglosciowe moga byc rzucane jeszcze z wiekszej odleglosci np. trapsy etc.. Wiec warto by bylo dodac to do regulaminu.
Reply
#5
Ten mod powinien być zabroniony na pvm, bo stwarza przewagę w farmieniu/expieniu dla tych, którzy go używają (umożliwia dłuższe teleportowanie). A nie wszyscy są fanami tego typu ułatwień.
Naprawdę mam nadzieję, że to nie przejdzie i ten mod nie będzie używany na realmie.
Pomijam już kwestię PvP i konieczność podmiany całego folderu D2 (?) żeby pograć sobie duele PCL, i później z powrotem jak chcemy przeskoczyć na PvM.
Reply
#6
Nie mówiąc o tym że jest brzydki na pvp, poprawienie jakości obrazu jak najbardziej ok, natomiast zwiększanie widoczności crap
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#7
Niestety zgadzam się z chłopakami, że powinien być zakazany chociaż wygląda ładnie.
Reply
#8
Całkowitego zakazu na pewno nie będzie ponieważ sam z tym gram i mi się to mega podoba, gra wygląda lepiej i działa stabilniej. Problem ze zbyt dużym polem widzenia występuje głównie przy rozdzielczości 1344x700, w rozdzielczości 1068x600 już jest całkiem spoko. Można grać też w niższych.
PvP rządzi się swoimi prawami i tam niestety już się liczy uczciwość gracz, tak samo jak ma to miejsce w przypadku MH.
Wg mnie to tak samo jak z MH, na którym się widzi mapkę, grupy potworów i to jest dla mnie dużo większe ułatwienie niż większy widok w tym modzie.

(10-12-2021, 07:34 AM)PRS Wrote: Ten mod powinien być zabroniony na pvm, bo stwarza przewagę w farmieniu/expieniu dla tych, którzy go używają (umożliwia dłuższe teleportowanie). A nie wszyscy są fanami tego typu ułatwień.
Naprawdę mam nadzieję, że to nie przejdzie i ten mod nie będzie używany na realmie.
Pomijam już kwestię PvP i konieczność podmiany całego folderu D2 (?) żeby pograć sobie duele PCL, i później z powrotem jak chcemy przeskoczyć na PvM.

Nie musisz podmieniać folderu D2, albo masz kopie albo zmieniasz rozdzielczość na niższą.

Żeby nie było Epic Dramy, wrzuciłem wersję bez możliwości zmiany rozdzielczości na wyższą. Obraz jest tylko dostosowany do monitorów panoramicznych.
Reply
#9
Nie będzie dramy. Jak hd mod ma swoich zwolenników, to niech tak będzie. Najwyżej zaczniemy uskuteczniać procedurę MH Test na tvt ;p
Reply
#10
Wg mnie po dłuższych testach ten mod to najlepsza rzecz jaka spotkała tą grę od patcha 1.10. Gdyby się komuś udało ograniczyć dostępne rozdzielczości do max 1068x600 to spokojnie można zostawić do gry na realmie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)