Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MapHack - nowe zasady
#1
Wraz z początkiem nowego rankingu wejdą nowe zasady używania MapHack'a. Będzie dozwolone używanie tylko czystego mapHack'a, który pokazuje samą mapę bez potworów. Chicken oraz pickit są również zabronione. Czysty mapHack jest zawarty w paczce zbiorczej, do pobrania w dziale Download. 

Żeby sprawdzić czy gracz nie korzysta z  zabronionej wersji MH admini mogą wysyłać żądanie przesłania screen'a z aktualną godziną i datą (komenda /time). Korzystanie z zabronionej wersji jest równoznaczne z banem.

EDIT 1.

Filtr dropu jest dozwolony. Zabronione jest wyświetlanie mobków na mapie, chicken, pickit oraz autotele.
Reply
#2
Czy mógłbyś wrzucić samego MH do działu download żeby nie trzeba było pobierać całej paczki? Rozumiem że filtr dropu jest dalej dozwolony?
Reply
#3
Ściągnij paczkę MH jest w osobnym katalogu w środku. Jak rozpakujesz będziesz widział. Filtr dropu jak najbardziej dozwolony.
Reply
#4
Brak wyświetlania ikonek mobów to jedyna zmiana w stosunku do starego cfg ?
Reply
#5
(10-24-2021, 04:40 PM)PRS Wrote: Brak wyświetlania ikonek mobów to jedyna zmiana w stosunku do starego cfg ?

Wyłączyłem jeszcze kilka opcji w tym filtr dropu, autotele i chickena.
Reply
#6
(10-24-2021, 04:57 PM)kaziu Wrote:
(10-24-2021, 04:40 PM)PRS Wrote: Brak wyświetlania ikonek mobów to jedyna zmiana w stosunku do starego cfg ?

Wyłączyłem jeszcze kilka opcji w tym filtr dropu, autotele i chickena.

I zamierzasz banować ludzi za mh z filtrem dropu ? IMO to już jest przesada.
Od nowego LD będzie wystarczająco dużo (mile widzianych) utrudnień w postaci braku eventów, nowego klucza DC, ale powinien być też zachowany jakiś balans.
Równie dobrze możesz wywalić cały mod realmowy, bo każde ułatwienie wprowadzone w nim jest INGERENCJĄ W GRĘ, zazwyczaj dużo większą niż wyświetlanie mobków na mapie czy filtr dropu.

To samo z HD modem...
MH w tamtej formie nigdy nie był żadnym problemem, nie słyszałem żeby ktoś na niego narzekał, zaś praktycznie wszyscy sobie go chwalili.

IMO mocno nietrafiona decyzja, ale co ja tam wiem, może się nie znam.

Druga rzecz, nie będziesz w stanie tego kontrolować.

Jedyny sposób na wykrycie to procedura MH test i screen - jeśli nie będziesz sprawdzał wszystkich i ciągle, to wytworzy się sytuacja gdzie część osób (nieświadomie i świadomie) nadal będzie grać na starym MH, a co jakiś czas pojedynczy osobnik może wyłapie bana.
Czy to będzie sprawiedliwe ? Czy jest sens komplikować sobie życie wprowadzając zmiany, jeśli wszystko do tej pory było dobrze ? ;p
Reply
#7
je... karać nie wyróżniać. Filterek jest chyba całkiem ok podczas gdy się grało eventy i sypało tych gratów miliard, natomiast teraz; gdy już eventów nie uświadczymy myślę że nie ma to większego znaczenia czy będziemy widzieć pękniętą zbroję raz na jakiś czas na hellu Duży uśmiech i słabsze miksturki.
PRS na d2jsp gdy wrzuciłeś temat o naszym realmie i napisałeś że zabronione są czity i boty a MH jest dozwolone to ruszyła lawina agresji że czity zabronione a mh to też czit xD. Jak dla mnie to może go nie być wcale i całkiem zakazany w każdej postaci. Przecież każdy grający jakiś czas mniej więcej wie jak się szuka zejścia do następnego levelu hrabiny czy mefa lub baalka Uśmiech nie popadajmy w skrajności, a najlepsza metoda szukania gratów i hrs to czyścić wszystko, a brak drogowskazu jest tego najlepszym pomocnikiem!

no i pamiętajcie że są takie lokacje jak czeluść, prastare tunele czy cs.. w których sypie znakomicie i chyba szczególnie nie idzie się zgubić w drodze do nich Duży uśmiech

(10-24-2021, 04:57 PM)kaziu Wrote:
(10-24-2021, 04:40 PM)PRS Wrote: Brak wyświetlania ikonek mobów to jedyna zmiana w stosunku do starego cfg ?

Wyłączyłem jeszcze kilka opcji w tym filtr dropu, autotele i chickena.

Obawiam się jak niektórzy gracze się odnajdą... xD xD xD c'nie Gambler?
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#8
Ale przeca Kaziu napisał w odpowiedzi na mojego posta że filtr dropu dozwolony.

Horror na durnych krowach bez eventu leci tyle syfu że średnio chce się szukać tego co się przydaje (wiem bo gram aktualnie w d2r bez mh, i jest to problematyczne).

Jeśli wywalimy całkiem mh tak jak mówisz to będzie słaby pomysł, więc oponuję, zostawmy tego mh w spokoju. Ta gra jest już stara ile razy można jeszcze szukać andy albo innych mefów. I szczerze myślałem że w d2r, blizz pójdzie po rozum do głowy i zrobi tak jak w d3, no ale nie.
Reply
#9
To jest kwestia balansu i konsekwencji w działaniu. Jak chceta grać blizzlike, można grać. Wywalmy moda realmowego, zmieńmy patch na 1.11 żeby była jeszcze lepsza zabawa.

(10-24-2021, 06:52 PM)Luigi Wrote: Ale przeca Kaziu napisał w odpowiedzi na mojego posta że filtr dropu dozwolony.

Chyba zrobił edit po moim poście, bo 2 razy czytałem i wcześniej tego nie widziałem.

Nie będę pobierał na pewno nowego MapHacka, bo za dużo czasu poświęciłem żeby skonfigurować cfg pod własne preferencje.
Jeśli wyświetlanie mobów stanowi tak duży problem, że trzeba to koniecznie zbanować, to wyłączę po prostu tą linijkę w configu i tyle, chociaż jednak wolałbym żeby w temacie MH nie było zmian, bo to co było do tej pory było ok.
Reply
#10
NIC NIE EDYTOWAŁEM!

POWTARZAM!

Filtr dropu jest dozwolony ustawcie jak chcecie, ban grozi za wyświetlanie mobków na mapie. Co bardzo ułatwia grę przy teleportowaniu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)