Poll: Czy jesteś za RESETEM LADDERA?
You do not have permission to vote in this poll.
TAK
83.33%
15 83.33%
NIE
16.67%
3 16.67%
Total 18 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANKIETA NA JESIENNĄ CHANDRĘ "KKNP"
#21
myślę że śmiało można stwierdzić że następnego po prostu już nie będzie Duży uśmiech, jeżeli tego nie zaśmiecimy eventami to nie widzę takie potrzeby Uśmiech
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#22
I tego się trzymajmy ! Duży uśmiech
Reply
#23
Przez chwilę zastanawiałem się czy oddać głos, bo idąc moim tokiem myślenia, głosując na tak deklaruję też, że jestem zainteresowany grą.

No ale zagłosowałem, więc teraz odniosę się do dyskusji:

Data - piątek, ostatecznie rozwiązanie kompromisowe - sobota 20:00. Moja logika jest taka, że resetując w niedzielę tracicie cały weekend (czy tam pół długiego weekendu). Im więcej czasu do gry w weekend, tym większe pole manewru dla ludzi żeby się dopasować.

Reset czy wipeout ?

Jak dla mnie prosta sprawa. To w sumie zależałoby od jednej rzeczy:
- Jeśli będzie możliwe przenoszenie postaci z LD na NLD (jako usługa, żeby dało się ulepszać postacie pvp i grać pvp na NLD), wtedy jest sens przenieść wszystko na NLD przy resecie, BN style.
- Jeśli nie będzie takiej możliwości, to czyśćcie wszystko i tyle. To tylko piksele, raz. Dwa, nie wiem na co komu postacie NLD, którymi nie będzie się nawet grało, mieszające się z aktualnymi postaciami w widoku konta.

Odnośnie tego "co potem", to z grubsza pełna zgoda. Mile widziane byłyby dwie deklaracje ze strony Kazia: 1) brak następnego resetu (w ogóle, albo przez minimum 3-5 lat), 2) koniec z eventami (w ogóle, albo ostatecznie event świąteczno-noworoczny raz do roku i tyle).

KKNP
Reply
#24
Tylko wtrącę jeszcze, a raczej przytaknę przedmówcy, zostawianie NLD bez możliwości doposażania z LD (który zakładam będzie owocny w drop) jest prawie bezsensu. Prawie ano dlatego że nawet będąc jako takim bez możliwości kokszenia stanowi miłą pamiątkę, a dopóki nie zrobi się jakichkolwiek postaci nowych można grać tymi jako odskocznia od farmienia, udostępniając je wszystkim zainteresowanym. Promując tym samym scenę i umożliwiając zapoznanie się z zawartością takich postaci, tak ażeby przeciętny pvm gracz który wbije na wrzosy użyczonym charem mógł sobie powziąć informacje co jest przydatne i wartościowe w ekwipunku i nie pozbywać się takich dropów za bezcen.

Starość gry podpowiada że bez eventów można zapomnieć o resetach bo nie będzie miliard hrs, z drugiej strony już rysuje się opcja świąteczno-noworocznego eventu, który zwykle trwa 2 ponad tygodnie. Za długo. Ja jestem zdania by nie było ich wcale. Chyba że z okazji 40 urodzin Kazia xD

Tak mimo tego co napisałem na wstępie chcąc być sprawiedliwym przed wszystkimi to myślę że totalny wipe byłby lepszy. Dlaczego? Ano dlatego że jest kilka osób które mają super zaplecze do pvp i w momencie gdy pojawią się nowi starzy którzy też chcą grać nie na użyczonych charach to mają ocean do pokonania w zbieraniu gratów.
Do tego cały trade będzie nastawiony na to żeby wyprowadzić jak najwięcej dóbr na nld. Może to być szkodliwe.

Nie wiem też czy taka promocja jako miejsca całkiem czystego i wolnego od przeszłości nie jest bardziej atrakcyjna? Taki Polski Ład równych szans. Z tym że wypada się dowiedzieć czy to rzeczywiście będzie miało w ogóle miejsce, poczynić twarde ustalenia odnośnie tych kwestii (reset eventy) i rozpocząć reklaming po forach, wypokach i innych fejsach i w komentarzach pod artykułami odnośnie D2R - jakiś fajny spam wzór opracować który w skrócie zaprosi do gry sprzed lat a nie tego co wyszło. Ogólnie to czas i okoliczności są super - po ukazaniu się D2R myślę że jest spora szansa przyciągnąć kilkudziesięciu graczy. Cóż więcej? Potrzeba deklaracji i działamy@
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#25
(10-10-2021, 11:35 AM)Horrorshow Wrote: Tak mimo tego co napisałem na wstępie chcąc być sprawiedliwym przed wszystkimi to myślę że totalny wipe byłby lepszy. Dlaczego? Ano dlatego że jest kilka osób które mają super zaplecze do pvp i w momencie gdy pojawią się nowi starzy którzy też chcą grać nie na użyczonych charach to mają ocean do pokonania w zbieraniu gratów.
Do tego cały trade będzie nastawiony na to żeby wyprowadzić jak najwięcej dóbr na nld. Może to być szkodliwe.

Nie sposób się nie zgodzić, że zostawienie charów na NLD (+uruchomienie usługi) nie będzie miało jakiegoś rewelacyjnego wpływy na ekonomię.
W teorii reset jest m.in. po to, żeby dobre itemy znowu miały jakąś wartość, a nie np. były rozdawane za darmo. I tu właśnie widzę jedyny minus zostawienia starych charów na NLD - ponieważ one są napakowane itemami z eventów, to już na starcie obniży się wartość itemów wydropionych na nowym LD - wszystkich, które są w jakikolwiek sposób przydatne na pvp. Począwszy od torchów, skillerów z HP, jeweli ias/ed, uniq itemów typu Gryf, skończywszy na rzeczach typu sc max/ar/hp.
Wydropisz po resecie eth tytany, to będą one warte tyle ile są warte dla pvm-owców, bo popytu na nie ze strony graczy pvp nie będzie. Podobnie z runami, do celów pvp większość będzie czerpać z kupki hrs uzbieranej na eventach na poprzednim LD.
No i jak będzie kilka nowych osób zainteresowanych graniem pvp, to i tak będą musieli tyrać od zera na pvm żeby ubrać postacie, bądź grać na udostępach, bądź kupić stuff od non ladderowców za $$.
Reply
#26
Z tego wychodzi, że chyba najlepiej zrobić twardy reset bez eventów i mamy na prawdę kilka lat spokojnej ciekawej rozgrywki.
Łatwiej będzie Kaziowi go przeprowadzić i gracze chyba też będą z takiego rozwiązania zadowoleni.
Reply
#27
Z drugiej strony niektórzy nie będą zadowoleni, że stracili dorobek pixeli życia.
Reply
#28
Mi tam nie szkoda mula hrs czy sojów Duży uśmiech
Reply
#29
Nie chce tu robić za głos większości, ale pewne kręgi graczy którzy są tu od początku Twojej jurysdykcji nad krainą to albo już dawno nie grają i wszystko im jedno? albo właśnie dobijają się o tenże reset (czyt. grupa która ma najwięcej do "stracenia").


najbardziej mi szkoda nieukończenia projektu 140 vex xD - zdecydowanie powinniśmy odejść od eventów xD

[Image: Screenshot001.jpg]
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#30
Sicko Duży uśmiech

Dajmy jakieś większe wymagania na annihilusa. Mi się zawsze będzie kojarzył z elitarnym charmem a VEX jak wywołuje dc to trochę lipa. Może 1 soj lub sur + ?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)