Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MapHack - nowe zasady
#11
(10-24-2021, 07:14 PM)kaziu Wrote: NIC NIE EDYTOWAŁEM!

POWTARZAM!

Filtr dropu jest dozwolony ustawcie jak chcecie, ban grozi za wyświetlanie mobków na mapie. Co bardzo ułatwia grę przy teleportowaniu.

Proszę nie krzyczeć, nie doczytałem twojej odp odnośnie filtru dropu ;p
Reply
#12
Kaziu napisał, że "filtr dropu jak najbardziej dozwolony" a później, że go wyłączył więc wnioskuję z tego, że można go sobie normalnie włączyć.
PRS ma rację, że nie należy popadać w skrajności - gra jest i tak wystarczająco utrudniona poprzez brak eventów ( chwała Ci Panie ) oraz znacznie podniesiony dc key.
Pickit naturalnie powinien być niedozwolony bo daje przewagę na publicznych grach w łapaniu wspólnego dropu.
Chicken - nigdy nie korzystałem - zmiana uderza najbardziej w gracza HC bo na SC to w zasadzie wiele nie zmienia.
Potworki na mapie - mi tam akurat lotto, dalej zmiana uderza najbardziej w graczy HC bo można się wbić w stado soulsów i się niemile zaskoczyć. Ogólnie uważam to za lekkie ułatwienie nie wpływające zbytnio na rozgrywkę w stosunku do innych graczy.
Gdyby filtr dropu miałby być wyłączony to dla mnie to też przesada i popadanie w skrajności. Są lokacje jak COW, LK, czy CS gdzie leci na prawdę sporo syfu.
Generalnie zgadzam się z PRS, że decyzja jest nietrafiona. Niewiele wnosi, utrudnia życie adminom/graczom - zwłaszcza tym mniej doświadczonym co może ich tylko zniechęcać. Stare wygi sobie i bez MH poradzą bez problemu bo tak jak Horror pisał jest wiele lokacji dobrych do farmy gdzie MH jest niepotrzebny. Dodatkowo nawet na YT powstały poradniki po polsku jak szukać zejść do Mefa czy Hrabiny.
Tu zgadzam się z Horrorem, że dla mnie MH może nie być wcale ale z drugiej strony pamiętajmy, że nawet w takich miejscach jak projekt diablo gdzie podchodzą w mojej opinii rygorystycznie do czitów jest MH z kilkoma różnymi filtrami dropu w zależności od etapu rozgrywki.
Brak MH tylko zwiększył by dysproporcję pomiędzy graczami bardziej doświadczonymi a tymi, którzy grali trochę mniej.

Tak podsumowując ten wywód:
MH - TAK
Cziken/pickit - NIE
Filtr dropu - Tak
Moby na mapie - tu się waham ale skłaniam się na TAK głównie ze względu na graczy HC - już dostali pstryczka z czikenem więc jeden wystarczy Oczko
Reply
#13
Co to za granie na HC gdy widać gdzie są grupy potworów...

Podsumowując na tym serwerze żadna zmiana nie obejdzie się bez E-DRAMY Oczko.
Reply
#14
Kaziu to nie drama. Jesteśmy na forum, również dyskusyjnym więc sobie po prostu konstruktywnie i w mojej ocenie ( do tej pory ) kulturalnie piszemy co na ten temat sądzimy. Ja w życiu wolę rozmawiać z ludźmi, z którymi się nie zgadzam bo takie dyskusje otwierają umysł i pozwalają spojrzeć z innej perspektywy na daną kwestię. Nie lubię za to kółek wzajemnej adoracji gdzie każdy się z każdym zgadza bo takie rozmowy nie są rozwijające.
Reply
#15
Domyślnie filtr dropu wyłączyłem w paczce zbiorczej, żeby nowy gracz nie przeraził się, że itemy mu się nie wyświetlają albo nic nie leci. Ci bardziej doświadczeni i tak będą wiedzieli jak włączyć.
Reply
#16
Jeżeli byśmy napisali wszyscy, że zmiany są świetne i nie mają wad to być może przegapilibyśmy jakieś bardziej optymalne rozwiązanie.
Żeby tę opcję z mobami było w miarę łatwo kontrolować to byłbym jak najbardziej na tak ale w naszym przypadku jest to dokładanie dodatkowej roboty i moim zdaniem nawet jak ktoś dostanie warna/bana za to jest to trochę kontrowersyjne bo dla mnie jest to czit taki sam jak MH - pokazuje mapę a dopisana linijka potworki.
Reply
#17
potworki fajnie widzieć gdy gra się public gry .. lecisz sobie jako ochotnik do baala np... po drodze mijasz Twierdzę Kamienia Świata poziom 3 ... i Tron Zniszczenia, a tam rzadko bo rzadko spawnują cudowne potwory z rodziny :HORADRIMÓW: które jak wszyscy wiedzą dają świetny exp. na poziomach 95+.. i tak sobie o ile hammerem możemy pomarzyć by ich unicestwić szybko, to lecąc jakąś blizz można sobie na chwilę zboczyć i zrzucić im snieżynek trochę na głowę, no i mamy dodatkowy exp 1/8. No to że widać dusze i dollsy to druga sprawa Duży uśmiech
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#18
Faktycznie głupota opór serwer zmodowany 200 zwoi rozumiana run tele w mieście większa kostka a
Jeszcze jakieś HD mody a tu jakieś gowniane kombinacje z mh śmiech na sali co to cbn jest?
Reply
#19
(10-24-2021, 08:25 PM)Gambler Wrote: Faktycznie głupota opór serwer zmodowany 200 zwoi rozumiana run tele w mieście większa kostka a
Jeszcze jakieś HD mody a tu jakieś gowniane kombinacje z mh śmiech na sali co to cbn jest?

Te kombinacje nie są gówniane, równie dobrze pozwólmy na boty i inne gówna bo po co tracić czas na granie skoro komputer sam może itemów szukać.
Reply
#20
Dobrze tylko mh był od zawsze na priv realmach a ty pod koniec 2021 roku coś kombinujesz nie grasz z mh od mobow ok ale dej żyć gram w 20 lat myślisz że mi się chce pieprzyc z jakimiś zmianami używam tego mh co mam nie wiem z 13 lat to wszystko co jest na serwerze jest 3x większym ułatwieniem także daj na luz
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)