Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokacje na hr-y?
#1
Gram tutaj niezbyt długo, lecz jednak juz chwilke... I tak sobie patrze i zastanawiam sie... 
Przez lata grania w d2 - a takze ogladajac filmiki na yt Oczko - wiem, ze hr moze wypasc wszedzie - i nigdzie Oczko - lecz jednymi z najslynniejszych miejsc dropienia hr są/byly czeluść, lower kurast (skrzynki - ale nie tylko), arcane sanctuary czy ancient tunnels... Oczywiście, cs czy krowy również... 
Jednak przez ten czas grania tutaj - a takze patrząc, gdzie ludzie dropia swoje hr-y (przynajmniej sądząc po zdjęciachOczko), zauwazylem, że głównie to cs i krowy - natomiast... as, lk czy czelusc imponuja zerowym dropem hr-ow... ;/ (takie przynajmniej odnosze wrazenie)
Tak z ciekawosci - pytanie do starszych tutejszych graczy - czy wasze spostrzezenia pokrywaja sie z moimi? Czy jednak jakies sukcesy w tych "zerowych" (jak dla mnie ) lokacjach byly w ostatnim czasie? Czy może ten drop jest jakos powiązany z tutejszym modem?
Reply
#2
Ludzie latają głównie krowy i CS, bo tam jest dużo potworów Uśmiech Do tego krowy są raczej mało wymagającą lokacją, a CS jak to CS - dużo expa i jest boss.

O ile w Czeluści jest też w miarę gęsto, o tyle Prastare Tunele niekiedy sprawiają wrażenie zupełnie pustych. Skrzynki na LK czy w Kanałach działają jak należy xD Po prostu trzeba wiele razy tam skakać żeby cokolwiek wypadło. Jeśli chodzi o AS, to czasem, przy okazji łowienia kluczy, rozglądam się za paczkami upiorów, ostatnio niestety nic nie wypadło :x Mimo wszystko uważam, że jest to spoko opcja jeśli masz dość żwawą postać.
Reply
#3
Myślę że te obserwacje po prostu pokrywają się z tym gdzie dużo osób lata, jeżeli 9/10 osób tłucze krowy przede wszystkim to oczywiste że będziemy obserwować tam "większy" drop, jednakże te runki mogą wypaść po prostu wszędzie Uśmiech.

Polecam Twierdzę Kamienia Świata poziom 2 i 3, szczególnie gdy wyspawnuje fetysze, sale bólu również są fajne gdy wejdą te małe bobki Duży uśmiech, generalnie im więcej zabitych mobów tym większa szansa na runkę. A no niektórym po prostu bardziej farci, inni muszą poczekać na swój moment.

Początkowy wysyp hr wyglądał jakby coś było nie tak z dropem.. teraz już chyba nieco się uspokoiło Duży uśmiech, jadę 13 dzień bez hr no i co zrobić - trzeba szukać dalej Duży uśmiech, no ok jakiś tam vex jeden spadł.. ale grubych nie widać Uśmiech

Prastare tunele to raczej dla tych kilków bosspacków z szansą na dropa jakiegoś ciekawego unikatu

Arcane to masa mobów więc jak najbardziej piorąc je całymi dniami pewnie też hry będą dawać w końcu Uśmiech

Dobre też jest travincal Uśmiech w duuużych ilościach
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#4
Ja się ostatnio bawiłem w kalkulatorze dropu i wartości są bardzo duże. Dla przykładu BER w LK pada na pl1 1:323 709 - absurdalna wartość Duży uśmiech
Na pl7 przy zamkniętej skrzynce jest to już tylko 1:38 469. Wniosek, że na singlu lub na full grach warto robić LK na masową skalę ale solo to już gorsza sprawa.
Generalnie tak jak pisał Horror - większość ludzi farmi krowy i csa więc normalne, że tam padają HRy. Gdyby nagle wszyscy zaczęli cisnąć AS to wtedy tam by padały.
Ja najbardziej lubię COW,CS,AS, PIT - dużo mobów = duża szansa, że coś poleci. Dodatkowo CS i PIT to a85 więc oprócz run szansa na diademy i inne fajne top items. Z innych lokacji travi - największa szansa na runę JAH. Na zamulonych grach top 1 to LK.
Reply
#5
Ja powiem tak nie ma uniwersalnych lokacji najlepiej nie liczyć na żadne każdy mówi o krowach dla mnie strata czasu nigdy tam nic nie znalazłem at tymbardziej Cs jadąc to w tysiącach już prędzej pit ostatnio grając na innym serwie szybko jah padł koleś tam nadropil opór lk zostawiłem sobie na koniec nie wiem skąd bierzecie te kalkulatory dla mnie to jakaś brednia zrobiłem 600 co jest śmieszne bo można w 1 dzień machać 1k wypadło sur Lo vex vex także polecam jak najbardziej i raczej nie zgodzę się z tym że gdzieś jest dużo stworof tylko z tym że skądś wypada dużo naraz czyli te skrzynki właśnie dotego polecam skrzynkę za mefem odpowiednik lk ber sur vex w 3 dni
Reply
#6
To LK to jeśli liczycie na runy do BER włącznie, bo wyższe tam nie mogą paść ze skrzynek. Taki chest na LK ma szansę na drop bera porównywalną z bossmonsterem w 3A, więc tak naprawdę kwestia gustu. Dla mnie latanie i otwieranie skrzynek w kółko jest nudne.

Typowa recepta na hrs to ofc zabijać jak najwięcej mobów w jak najkrótszym czasie i otwierać wszystkie skrzynki. Na popularnych lokacjach jak cows czy CS nigdy się jeszcze nie zawiodłem.
Reply
#7
Nudne jak nudne, w dobrej redakcji jest 6 skrzynek, coś closed się trafi i w teorii nie wygląda to źle ale... O tej skrzynce za mefem to legendy już słyszałem ile z niej dropi. Mefa zabiłem w tysiącach sztuk, skrzynkę otwierałem zawsze jak nie było za dużego syfu i nie padł mi z niej nawet pul - serio Duży uśmiech
Generalnie kwestia farta. Przez 2 tygodnie padł 1 OHM a od wczoraj 2 BERy także RNG nie ogarniesz Duży uśmiech
Reply
#8
(11-14-2021, 11:20 PM)dejv87 Wrote: Nudne jak nudne, w dobrej redakcji jest 6 skrzynek, coś closed się trafi i w teorii nie wygląda to źle ale... O tej skrzynce za mefem to legendy już słyszałem ile z niej dropi. Mefa zabiłem w tysiącach sztuk, skrzynkę otwierałem zawsze jak nie było za dużego syfu i nie padł mi z niej nawet pul - serio Duży uśmiech
Generalnie kwestia farta. Przez 2 tygodnie padł 1 OHM a od wczoraj 2 BERy także RNG nie ogarniesz Duży uśmiech

Właśnie mi ta skrzynka dawała zazwyczaj więcej niż mef Duży uśmiech Przynajmniej jeżeli chodzi o wartość w runach

No nic, tylko tłuc jak najwięcej i runy też będą
Reply
#9
(11-14-2021, 09:09 PM)Gambler Wrote: Ja powiem tak nie ma uniwersalnych lokacji najlepiej nie liczyć na żadne każdy mówi o krowach dla mnie strata czasu nigdy tam nic nie znalazłem at tymbardziej Cs jadąc to w tysiącach już prędzej pit ostatnio grając na innym serwie szybko jah padł koleś tam nadropil opór lk zostawiłem sobie na koniec nie wiem skąd bierzecie te kalkulatory dla mnie to jakaś brednia zrobiłem 600 co jest śmieszne bo można w 1 dzień machać 1k wypadło sur Lo vex vex także polecam jak najbardziej i raczej nie zgodzę się z tym że gdzieś jest dużo stworof tylko z tym że skądś wypada dużo naraz czyli te skrzynki właśnie dotego polecam skrzynkę za mefem odpowiednik lk ber sur vex w 3 dni

Nie ma tu się za bardzo z czym nie zgadzać Uśmiech to jest logiczne, oczywiste i nie wymaga żadnej dodatkowej wykładni i jest najprawdziwszą prawdą że TWOJE prawdopodobieństwo znalezienia HR wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości zabitych mobów/ otwartych skrzynek.
I tak może być ze robiąc 600 lk , lub 50 cow (1 dzień) runów znajdzie się 4 hr (sur lo vex vex jak u Ciebie), a może być tak że będziesz potrzebował 6000 lk żeby złapać jednego vexa i analogicznie 500 cow runów (10 dni latania) do tegoż jednego vexa.

Kalkulatory i obliczenia to jedno i są po prostu zobrazowaniem % szansy na drop pożądanej runy przy danej ilości playersów zgodnie z tym jak została napisana gra - normalny algorytm, można z tego się smiać, ale tak już jest że wszystko można policzyć, a druga rzecz to łapiesz coś w pierwszych kilku grach lub męczysz to wiele razy żeby coś urwać. Szkoda że pisząc o tym LK w wielu miejscach pomijana jest ta kwestia że duże playersy oznaczają relatywnie lepsze i większe dropy z LK - jak i w sumie każdego obiektu "terenowego" zwłoki, szkielety, dzbanki, urny, skrzynki, pieńki.. które to z zasady mają większy % na drop runy niż potwór.

Co do wstępu i tego że nic nie znalazłeś na krowach, ja to samo mogę napisać o skrzynkach koło mefa, jakieś symboliczne dropy tam odnotowałem i to raczej z tych skrzynek bocznych i wszelakich ale nie akurat tej Super głównej, podobnie LK - dropiło tylko gdy nad tym intensywnie przysiadłem, i to w dużej mierze z super chestów które są na w Bazar i Górnym Kurast - które nie wiedzieć czemu zawsze są pomijane. Generalnie takich super czestów w grze jest od groma, łatwo dostępne i w dużej ilości są w Robaczym Gnieździe chociażby, czy ta jedna w Zaginionym mieście akt 2, czy nawet w poziomach Wieży Hrabiny, na Rzece Płomieni, w Mauzoleum i Krypcie i i nie chodzi tylko o te "złote skrzynki" tylko takie, te co są zawsze Oczko - kto dużo lata wie o co chodzi Duży uśmiech.
Więc ponawiam twierdzenie które jest prawdziwe - więcej gier/skrzynek/mobów to większa szansa, ale z uwagi na to że to i tak jest loteria nie zawsze daje to gwarancję dropu. Potrafiło mi w godzinę sypnąć 5 hr, a później 2 tygodnie nie padło nic a naparzałem ostro Duży uśmiech.
Ty latasz sobie skrzynki i widzisz tam efekt, inni wolą cs lub krowy bo tam widzą efekty, dodatkowo zamykając się w LK nie masz szansy na drop dobrych uniq które daje CS, oraz takich ilości charmów i jeweli jakie oferuje Cows. Są plusy dodatnie i plusy ujemne każdej z miejscówek, nie tylko tych tutaj wymienionych.

Jak ktoś wytrwały to może zrobić sobie czarkę 200 fcr i challenge otwierania WSZYSTKIEGO we Wszystkich Kurarst + Kanały + Kazamaty (jest tego trochę), efekty są murowane ale dziubania o wiele więcej niż prymitywne tłuczenie mas mobów Duży uśmiech
[Image: 1640782459.jpg]
Reply
#10
Widzę, że mój niewinny post wywołał sporą burzę mózgów - i fajnie Oczko. W moim wypadku "szukanie" hr wygladało rożnie w różnych latach - ale pamiętam, że na JM (tam grywałem od 2012? 2013? - do końca) w AS, czeluści i LK run bywało sporo (nie tylko HR, również mid run) - podczas gdy tutaj, przez dwa miesiące grania i tłuczenia czeluści i AS multum razy (akurat niezłe miejsca dla amki biegającej butami) nie dropło NIC (nawet ko - um, nie mówiąc już o hr)... Z LK jakis pul wypadl na ok. 1 k runow... Więc różnica była dośc wyrażna między JM a tutaj - stąd moje pytanie do "miejscowych" Oczko...
Oczywiście każdy ma swoje ulubione "miejsca", gdzie po hr idzie jak po swoje Oczko (ja mojego pierwszego "prawdziwego hr" - Jah - wydropiłem w Tristram... i nigdy potem nic wiecej mi tam nie droplo) - ale oczywiście, matematyka ma zwoje prawa... I tak czy tak, trzeba bic, wyrzynac i mordowac biedne mobki niemal wszędzie - a także przewalac skrzynki - by wreszcie przeżyć tą miłą chwilę gdy hr dropnie... Oczko
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)