Poll: Jak widzisz drugą krainę:
You do not have permission to vote in this poll.
Nie chcę drugiej krainy
34.78%
8 34.78%
Kraina oparta o Myth Mod
13.04%
3 13.04%
Kraina oparta o inny mod (proszę w komentarzach napisać jaki mod)
17.39%
4 17.39%
Klasyczna kraina 1.11b bez eventów i ułatwień
34.78%
8 34.78%
Total 23 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druga Kraina - ankieta
#41
(09-17-2020, 03:13 PM)Gambler Wrote: Co ty gościu pieprzysz skoro ja widzę po wypowiedziach zgłosiłem się aż ja bo gracze pvp nie będą się bawić w jakieś SC czy to do ciebie dotrze czy nie kto się pruje tylko ty każdy twój post to jest Nie dla krainy pvp i w kółko to samo piszesz ja się dowiedziałem o tych postach SC pvp bo gram na tym serwerze i tylko dlatego ty nie grałeś nigdzie pvp nie znasz realiów i tak gadasz bzdety w kółko a do mnie masz pretensje tylko nie wiem o co czego ty tak bronisz tvt 2 vs 2 albo 2 vs 3 codziennie w kółko? Ja rozumiem że ci żal postów które ubrales latami bo pójdą w odstawke przy powstaniu pvp krainy ale nie możesz być takim egoista bo mówię widzę że tylko ty płaczesz o to a ja się wypowiadam tylko odnośnie pvp bo inne opcje mnie nie interesują A jakiej ty większości mówisz odnośnie pvp to ja nie wiem bo nawet nikt prócz ciebie się tutaj nie wypowiada także...

Brak krainy PvP to moja decyzja, nikt nie miał na nią wpływu.
#42
Może nie w temacie ankiety, ale trzeba się pogodzić z tym że ludzie grający w diablo to ludzie już wiekowi w większości. Każdy z nas ma swoje obowiązki, życie. U mnie np siedzenie dzień w dzień 8h dziennie przed kompem skutecznie zniechęca do siadania na prywatny komp i młócenia w d2, to nie te czasy gdzie gracz d2 miał 15-20 lat, bez żadnych obowiązków. Co by się teraz nie zrobiło, nie przywróci to takiej ilości graczy jak kiedyś.

PvP mnie nie interesuje w d2 w ogóle.

Chętnie bym zaczął od nowa po resecie, ale mnie nie ma co brać pod uwagę, bo gram średnio raz w roku miesiąc czasu Język.
#43
Kraina PvP to morderstwo dla drugiej krainy PvM - mozecie sobie gadac co chcecie, tak po prostu jest.
Tak jak ktos opisywal, dzielenie juz malej spolecznosci na jeszcze dwie mniejsze nie ma sensu.
Ci co beda grali na PvP nie rusza juz na PvM - bo po co? Skoro farmi sie pod PvP, a farmic juz nie trzeba?
Oczywiscie teraz sa inne czasy, ale tez ktos to ladnie stwierdzil, ze wiekszosc z nas to ludzie po 30, gdzie kazdy ma rodzine, dzieci, etc., ale graja w diablo nie dla samego PvP, tylko dla normalnej rozrywki PvM, ktora moze byc okraszona PvP swoimi "marnymi postaciami" jak ktos to opisal. Jak ktos w 2020 gra w d2 dla samego PvP tylko i wylacznie to znaczy, ze jest psychopata. Kaziu potwierdzil, ze temat PvP jest zamknety, wiec chyba mozna o tym zakonczyc dyskusje.

Czy ma byc reset czy nowa kraina na innym patchu? Warto by bylo sie zastanowic, czy nie warto jednak wprowadzic pewnych zmian serverowych, aby jednak sama gra w sobie byla jednak ciekawsza. Bo jak ma byc reset tylko dla resetu to faktycznie jest to krotkoterminowe rozwiazanie i efekt bedzie po paru miesiacach ten sam.
#44
Arsey ma jednak rację...

Jest was tu za mało na 2 krainy.
Reset obecnego laddera i zmiana patcha na nim na wersję 1.11 to wystarczające utrudnienie, żeby zapomnieć o PVP, a masochistów takich jak ja nic nie powstrzyma i prędzej czy później PVP zrobimy sobie z tego co mamy i będzie zabawa.
#45
Nasuwa mi się kilka propozycji po przeczytaniu tego tematu

1) Jeśli reset laddera, to "klasyczny" czyli stare postacie przechodzą na tryb nld, który staje się swoistą krainą pvp. Wprowadzona będzie usługa przeniesienia items (postaci) z ld na nld dla handlu i ulepszania charów pvp.

2) Można zrobić krainę pvp bez "zabijania" obecnej krainy pvm. Nawet tak dla próby (predefy w razie czego są, może nawet muły uda mi się wygrzebać). Po prostu rozszerzy się nam wachlarz możliwości - w zależności od ochoty i dostępności graczy będzie można ustalać, czy gramy dzisiaj na kraince czy na własnych postaciach. Pvm tym sposobem nie ucierpi (nadal będzie sens ulepszania postaci), a do wcześniej wspomnianego sklepu Adasia może zawitają nowi klienci, bo nagle będą mogli wybierać spośród większej liczby modeli.

Może jednak warto to rozważyć. Bo jak widać temat resetu/krainy pvp/niższego patcha elektryzuje pospólstwo bardziej, niż jakieś mediany XL i tym podobne wynalazki. Takie moje luźne przemyślenia
#46
(09-18-2020, 08:54 AM)Arsey Wrote: Kraina PvP to morderstwo dla drugiej krainy PvM - mozecie sobie gadac co chcecie, tak po prostu jest.
Tak jak ktos opisywal, dzielenie juz malej spolecznosci na jeszcze dwie mniejsze nie ma sensu.
Ci co beda grali na PvP nie rusza juz na PvM - bo po co? Skoro farmi sie pod PvP, a farmic juz nie trzeba?
Oczywiscie teraz sa inne czasy, ale tez ktos to ladnie stwierdzil, ze wiekszosc z nas to ludzie po 30, gdzie kazdy ma rodzine, dzieci, etc., ale graja w diablo nie dla samego PvP, tylko dla normalnej rozrywki PvM, ktora moze byc okraszona PvP swoimi "marnymi postaciami" jak ktos to opisal. Jak ktos w 2020 gra w d2 dla samego PvP tylko i wylacznie to znaczy, ze jest psychopata. Kaziu potwierdzil, ze temat PvP jest zamknety, wiec chyba mozna o tym zakonczyc dyskusje.

Czy ma byc reset czy nowa kraina na innym patchu? Warto by bylo sie zastanowic, czy nie warto jednak wprowadzic pewnych zmian serverowych, aby jednak sama gra w sobie byla jednak ciekawsza. Bo jak ma byc reset tylko dla resetu to faktycznie jest to krotkoterminowe rozwiazanie i efekt bedzie po paru miesiacach ten sam.

Wyjąłeś mi to z ust.
#47
Temat prawie wyczerpany, ale jeszcze zwrócę uwagę na to:

Quote:reset ... krotkoterminowe rozwiazanie i efekt bedzie po paru miesiacach ten sam.


Czy właśnie nie o to chodzi w resetach, żeby przyciągnąć nowych ludzi i odświeżyć rozrywkę starym?
To, że na początku laddera grają wszyscy, a pod koniec prawie nikt, to jest jedno z bardziej oczywistych zjawisk w Diablo II.

Jak komuś żal, że jest mała frekwencja i nie chce resetu laddera, to trochę tak jakby nie mógł się pogodzić z tym, że kiedyś umrze - z tą różnicą, że tu nie będzie resetu Uśmiech, więc tym bardziej nie rozumiem strachu przed resetem i powtarzaniem tych cykli, aż stwierdzimy, że Diablo II jest nudne.
Jak jest nudne to polecam zmienić grę na Tibie - tam nie ma resetów.

Albo po raz kolejny 1.13c z wp do krowiego poziomu, powiększoną skrzynią itp, albo całkowicie bez modów i eventów 1.11 jako długi ladder i wyzwanie dla miłośników tej wspaniałej gry.

PS: eventy niszczą ekonomię jak socjalizm - ciężko pracujących udupić poprzez zmniejszenie różnicy w bogactwie między nimi, a biedakami/leniami/niepełnosprawnymi itp... przypominam, że dla biednych zawsze znajdzie się jakaś zapomoga i to nie koniecznie w postaci eventu, a raczej w postaci uprzejmości graczy. Event to zabicie w graczu chęci bycia lepszym od innych (rywalizacja, halo!), bo sprowadza się to do tego, że i tak każdy się dorobi mniej lub więcej.
Gdybym ja nie miał czasu na grę (powiedzmy max 6 godzin w weekend), to jak najbardziej nie chciałbym, żeby inni aktywni gracze mieli TROCHĘ więcej ode mnie. Nie gram - nie mam. Skończmy z tym żałosnym płakaniem o brak czasu. Nie sądziłem, że dożyje czasów, kiedy to gracze marudzą, że żona, praca, dzieci, ale chcą mieć dostatek w grze bez poświęcenia. Ten modernizm w rozumowaniu graczy mnie przeraża i to nie tylko w Diablo II.
#48
kupa prawda, ta gra jest tak stara, że większość graczy na naszym realmie to zapaleńcy pvp

Kraina pvp dała by wzrost frekwencji - stara gwardia nie śpi....
#49
@rafineria888
o to to to... Lepiej ująć tego nie można było.

@remor696
Jestem tego samego zdania. To, że kogoś teraz nie ma na realmie bo nie ma PvP ( w uproszczeniu ) to nie znaczy, że gdyby się dowiedział, że można pograć to by chętnie nie przyszedł. W zasadzie to wystarczyło by 5-10 osób jakby doszło do obecnych i spokojnie można fajnie pograć co w mojej opinii przybicie takiej ilości graczy PvP ze starej gwardii jest realne.

@Arsey&Kaziu

Moim zdaniem absolutnie nie macie racji co do tego, że realm PvP zabije ten PvM. Oczywiście to tylko moje zdanie a nie prawda objawiona, której musicie słuchać. Spróbuję to poprzeć w sposób logiczny.
Wydaje mi się, że gracz PvM w pierwszej kolejności dąży do uzyskania infi,eni. Bez tych durnych eventów nawet na 1.13 po resecie chwile zejdzie aby to uzyskać. Nie mówiąc o pozostałych itemach typu soje mary czaka i inne pierdoły.
Teraz porównam ( pobieżnie ) w czym możemy grać PvP i PvM w rarunkach realmu.

Głowa: Głównie będzie to czako zarówno pvp jak i pvm. Zdobycie jakiegoś wypas circa 2/30 + fajne stats dla amy czy 2/30/20 dla neca czy innych 2/20 dla sosek nie jest takie proste. Wiadomo, że circe głównie się gambluje horkiem a horków robią głównie gracze PvP żeby coś samemu przyfarcić.
Amu: Craftują głównie gracze PvP, Ci od Pvm zbierają pgm, rale aby im sellnać a tamci mixują, pvm zostaje stara crapowata mara
Ringi: soje,bk zarówno pvp jak i pvm, wypas ring 10 fcr przyda się bardziej pvp ale pvm też
Pas: te same idą do pvp i pvm
Arm: eni pvp i pvm
Broń: gozu rare weapony praktycznie niespotykane na realmie więc dalej pvp i pvm w większości na tym samym się leci
Buty: raczej też używamy tego samego pvp i pvm
Rękawice, raczej to samo tu i tu bo jakieś 2pm/20 str dex na dobrych statach graniczą z cudem
Tarcza: jakieś jmody to i tak typowo pvm, pvp raczej też się używa std items.

Teraz inv.
Anni torch tak samo użyteczne.
Skillery 30+ hp tu oczywiście + dla pvp bo gracze pvm chętnie je sprzedają ALE, każdy nec,hamer,soska blizz,light pvm nie będzie pokrzywdzona grająć z takimi pvm, po prostu ich nie sprzeda. Odpadają ele, fire,off pala, trap ale czy to na prawdę tak dużo ?
Scs: life/mana iraz max ar life fre max ar zdecydowanie pod pvp no i tu nie będzie dla nich pewnie większej użyteczności w pvm.

Podsumowując. Gracz pvm w pierwszej kolejności będzie chciał ubrać swoje postacie a jego celem ( przynajmniej tak mi się wydaje ) nie będzie to aby na siłę wycraftować amu 2/20 dla gracza pvp. Jeżeli będzie osobny pvp realm to wtedy gracz pvm po prostu modyfikuje swoją grę i farmi w innych lokalizacjach w różnych etapach laddera. Nie będzie np zbierał pgm, rali czy crap jooli bo z góry będzie wiedział, że crafty nie będą potrzebne. Tak samo nie będzie mixował gc. A jak uzna, że warto mixować to będzie to robił. Jedynie stratny będzie jak trafi 3/20/20 bo 20/17 od biedy wykorzysta ale ile takich padło przez tyle lat gry ? Myślę, że niewiele.

Co do tych eventów, psują grę i takie moje zdanie.
#50
(09-19-2020, 09:06 AM)dejv87 Wrote: Podsumowując. Gracz pvm w pierwszej kolejności będzie chciał ubrać swoje postacie a jego celem ( przynajmniej tak mi się wydaje ) nie będzie to aby na siłę wycraftować amu 2/20 dla gracza pvp. Jeżeli będzie osobny pvp realm to wtedy gracz pvm po prostu modyfikuje swoją grę i farmi w innych lokalizacjach w różnych etapach laddera. Nie będzie np zbierał pgm, rali czy crap jooli bo z góry będzie wiedział, że crafty nie będą potrzebne. Tak samo nie będzie mixował gc. A jak uzna, że warto mixować to będzie to robił. Jedynie stratny będzie jak trafi 3/20/20 bo 20/17 od biedy wykorzysta ale ile takich padło przez tyle lat gry ? Myślę, że niewiele.

Co do tych eventów, psują grę i takie moje zdanie.

Akurat pvp fajnie napędza handel na krainie pvm. Takich itemów jak high sc hp/mana, max/ar/hp, przeróżne skillery z hp, jewele, dobre circe, padło już wiele i z reguły gracze pvm sprzedają je graczom pvp za hr-y albo jakieś dobre itemy pvm typu df, gryfy, czasem nawet za gozu item pvp można dostać całe eq na chara pvm.

Rzuciłem sensowny pomysł grania pvp na dwóch krainach jednocześnie w zależności od dostępności graczy i tego na co będziemy mieli danego dnia ochotę, szkoda że przeszedł bez echa ;p


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)